www.romanticagony.com auction@romanticagony.com


Terms of Sale Conditions de Vente

Catalogue Auction Sale 11 & 12 June 2010
Friday 11 June at 1 p.m
75 document(s)        [Page: 1 2] | Other request ? | Autre recherche ?
Littérature néerlandaise
Dutch literature

360

Best View
ADAMS, C. (ps. Walschap, Gerard) - De pacificatiepartij.
't Lantaarntje, Antwerpen, 1946
8vo (licht gebr.), uitgeversomslag. Goed ex.
Estimation : 70/ 100 Euros
Ref Anet.
auction@romanticagony.com

361

Best View
ANDREUS, Hans, CAMPERT, Remco, CLAUS, Hugo & VINKENOOG, Simon - Vieren delen.
z.n., Parijs, 1951
kl. 8vo, 16 pp., los in originele omslag met ontwerp van Hugo Claus. In rood linnen doos met titelopdruk in zwart.
Estimation : 450/ 650 Euros
1ste druk. Beperkte oplage, 100 ex. gedrukt, 1/60 (nr 24) niet in de handel. Bijzonder zeldzaam.

auction@romanticagony.com

362

Best View
APPEL, Karel, ANDREUS, Hans - De ronde kant van de aarde.
z.n., Parijs, 1952
kleine 4to, los in orig. omslag (l. verkleurd), samen met herdruk in linnen doos. Goed ex.
Estimation : 2000/ 2500 Euros
1ste druk. Beperkte oplage, 100 ex. (nr 61), versierd met 7 tekeningen. Omslag met elipsvormige uitsnijding. Ongemeen zeldzaam.
Bijgevoegd : ID. - De ronde kant van de aarde. Utrecht, Reflex, 1979, herdruk in beperkte oplage (750 ex.). Met de signatuur van Appel en de vermelding "vals". (2 vol.)
auction@romanticagony.com

363

Best View
BEAUMONT, Simon van - Gedichten. Met eene inleiding en aanteekeningen, uitgegeven door J. Tideman.
Kemink & zoon, Utrecht, 1843
8vo (enkele roestvlekken, licht gebr.), gemarm. omslag (licht geschaafd, def. aan rug). Goed, ongeopend ex.
Estimation : 50/ 80 Euros
Met een wapenschild als frontisp. en een uitslaande plaat "Geslachtregister der familie van Beaumont". Ref Anet.
auction@romanticagony.com

364

Best View
[Bibliofielenvereniging Tijl] - VAN OSTAIJEN, Paul - Intermezzo. Houtsneden van Joris Minne.
Bibliofielenvereeniging Tijl, Antwerpen, [1929],
gr. 8vo, orig omslag. Fraai ex.
Estimation : 120/ 160 Euros
Genumm. ex. 1/75 (nr 14) op Pannekoek, met 3 houtsneden van Joris Minne, ex. gesigneerd door Joris Minne. Uit de bibliotheek van Henri Dierckx.
Bijgevoegd - Genderen Stort, R. van - Sprokkelingen. Antwerpen, Bibliofieleenvereeniging Tijl, [1930], gr. 8vo, orig. omslag. Genumm. ex., 1/75 (nr 52) op Pannekoek. Fraai ex. (2 vol.)
auction@romanticagony.com

365

Best View
BRAEM, Renaat Antoon - Autograaf, gesign. brief aan Carl [De Roover], 12/01/1959, 2 p. op 1 4to blad (gevouwen).
Estimation : 200/ 300 Euros
Filosofisch schrijven van R. Braem (Antwerpen 1910-Essen 2001), Vlaams architect en dé belangrijkste vertegenwoordiger van de moderne architectuur en stedenbouw in België. Reactie op Carl De Roovers schrijven betreffende een gegeven voordracht van Braem. "Ik geloof dat de architekt het minst van al het recht heeft een sektor-mens te blijven, omdat hij ahw. het leven zelf moet behandelen als materiaal - door zijn plans, maar ook door het totaal spektakel waarin hij de mens kan plaatsen, door een goedoverwogen en schone orde. De kwestie der kunst in de architektuur is m.i. niet te scheiden van etische elementen, maar de sociale goede wil maakt nog geen goede architektuur - goede architectuur vertoont een evenwicht tussen het doel, de funktie, en de middelen, de konstruktie, welke zich in een bepaalde vorm vertoont...".
Ingesloten : Id. - "Zeer byzonder plan van aanleg voor de ontspanningszone van het land van de glimlach u opgedragen ter gelegenheid van nieuwjaar 1959", 01/1959, pentekening, 45,7 x 37 cm.
auction@romanticagony.com

366

Best View
[Cantré] -  +/- 70 vol., verschillende formaten en pres. In goede staat.
Estimation : 200/ 300 Euros
Bevat o.a. : Streuvels, Stijn - De vlaschaard. 9de druk. Tielt, Lannoo, z.d. - Claes, Ernest - Kobeke. Bandontwerp en teekeningen van Jozef Cantré. 10e druk. Amsterdam, Sloterdijk, Wereldbibliotheek, z.d. - Walschap, Gerard - Het kind. Rotterdam, Nijgh & Van Ditmar, 1939. - Toussaint Van Boelaere, F.V. - Turren. Kartons voor een tapijtwerk. Antwerpen, De Sikkel, z.d. 1/200 genum. ex. - Elsschot, Willem - Kaas. 6de druk versierd door Josef Cantré. Amsterdam, Van Kampen & zoon, z.d. - Herreman, R. - Het helder gelaat. Rotterdam, Nijgh & Van Ditmar, 1937. Dedicatie van de auteur aan Theo. - Roelants, Maurice - Schrijvers, wat is er van den mensch? Brussel, Manteau; Rotterdam, Nijgh & Van Ditmar, 1943. Dedicatie van de auteur. - Mussche, Achilles - Aan de voet van het belfort. Geïllustreerd door Jozef Cantré. Antwerpen, De Sikkel, 1950. - Den Doolaard, A. - De wilde vaart. Utrecht, De Gemeenschap, 1928. - Marsman, H. - De vijf vingers. (Utrecht), De Gemeenschap, 1929. - Coolen, Antoon - Peelwerkers. Rotterdam, Nijgh & Van Ditmar, 1930. - Helman, Albert - Waarom niet. Rotterdam, Nijgh & Van Ditmar, 1933. - Putman, Willem - Vader en ik. Rotterdam, Nijgh & Van Ditmar, 1933. - De Valckenaere, Julien - Zonneburg. Verluchting Jozef Cantré. Antwerpen, De Pen, 1954.
auction@romanticagony.com

367

Best View
[Claus] - SNITKER, Willem - Gesign. brief aan Hugo Claus, Heemstede, 08/03/1988 (?), 2 p. op 1 4to blad.
Estimation : 200/ 300 Euros
Betreffende de vraag aan Claus om zijn tekeningen en prenten tentoon te stellen in het atelier Galerie De Bleeker te Heemstede. Claus weigerde in het verleden maar Snitker dringt nogmaals aan en schenkt hem in bijlage "een boekje dat ik [= Snitker] vorig jaar maakte voor Miles David". Snitker (1938-), Heemsteeds schilder en beeldend kunstenaar.
Ingesloten : Id. - "To Miles. Tuin", 4to, ringmapje. Bevat 7 illustraties (collage, pentekening). Gesign. in potlood en genum. (n. 56). Met opdracht aan Hugo Claus.
auction@romanticagony.com

368

Best View
[Claus] -  +/- 30 werken, catalogi of tijdschriftnummers betreffende Hugo Claus, verschillende formaten en presentaties. In goede staat.
Estimation : 80/ 100 Euros
Bevat o.a. : 2 nrs van "Ons Erfdeel" met bijdragen over Claus (1989 : jg. 32, n. 4 en 1993 : jg. 36, n. 4). - "Haagse Post". Leven en werken van Hugo Claus II, 14 april 1971 (jg. 58, n. 16). - 2 nrs van "Knack" (8 jan. 1975 en 12-18 nov. 1986). - 26e Poetry International Rotterdam - 3e Poetry on the Road Antwerpen. (Rotterdam), Stichting Poetry International, 1995. - Hugo Claus. 15 september - 27 oktober 1996. Sint-Niklaas, Cultureel Centrum, 1996. - Hugo Claus. Wat een boek al niet mag zijn. Antwerpen, De Slegte, 2004.
Bijgevoegd : 7 video's betreffende Claus, o.a. : Claus, H., Hemmerechts, Kristien, Van der Heijden, A.F.Th., Komrij, Gerrit - Wie schrijft die blijft. Deel 1 [- 2]. Globe, 1994, 2 banden. - 15 andere werken, waaronder publ. betreffende de poëziezomers van Watou.
auction@romanticagony.com

369

Best View
[Claus] -  10 werken met gesign. opdracht van de auteur aan Hugo Claus, 8vo, (geïll.) uitgeversomslag of uitgeverslinnen. Goede set.
Estimation : 100/ 120 Euros
Bevat o.a. : Schierbeek, Bert - De andere namen. 2de druk. Amsterdam, De Bezige Bij, 1952. - Michiels, Ivo - Het boek Alfa. Amsterdam, De Bezige Bij; Antwerpen, Ontwikkeling, 1963. - Bontridder, Albert - Ook de nacht is een zon. Antwerpen, Monas, De Galge, 1969. - Cremer, Jan - Sneeuw. Amsterdam, Peter Loeb, 1976. - Conrad, Patrick - La mort s'appelle bonsoir. Antwerpen, Pink Editions & Productions, 1977. - Steyaert, Daan - De geesten van het Paaseiland. Nijmegen, Gottmer; Beveren, Orion, (1981). - Roggeman, Willy - Quatre séries fixées. Schellebelle-Gent, Grijm, 1986. - Laberge, Marie - Pierre ou La consolation. Poème dramatique. (Québec), Boréal, (1992). Met 2 brieven gericht aan Claus (Leuven, 29/09/1993, 1 p. op 1 8vo blad; Montréal, 19/10/1993, 1 p. op 1 12mo kaartje). (10 vol.)
auction@romanticagony.com

370

Best View
[Claus] -  11 werken met opdracht van de auteur aan Hugo Claus, 8vo, (geïll.) uitgeversomslag. Goede set.
Estimation : 120/ 150 Euros
Bevat : Elburg, Jan G. - De vlag van de werkelijkheid. (Amsterdam, De Bezige Bij), [1957]. - Van Herreweghen, Hubert - Gedichten III. Hasselt, Heideland, (1961). 1/450 (op 500) ex. - Soudijn Karel - Dreunende kabouters. Amsterdam, De Arbeiderspers, 1967. - Hoornik, Ed. - De overlevende. Amsterdam, Meulenhoff, (1968). - van Keulen, Mensje - Lotgevallen. Balladen. Baarn, Erven Thomas Rap, Vijverhof, (1977). - van Londersele, Roel Richelieu - Mijn stilstaand woord. Antwerpen, Soethoudt, (1977). Oplage van 521 ex. 1/21 buiten reeks met opdracht [aan Claus] en een hs van een niet elders gepubliceerd gedicht (n. 15). - Mulisch, Harry - Wat poëzie is. Een leerdicht. Amsterdam, Athenaeum, Pola & Van Gennep, 1978. - Van Tienen, Harry - Dolores Dolores. (Bergen op Zoom), WEL, 1980. 1/200 ex. - Verhegghe, Willie - Miguel of Het groot verdriet. (Gent), Poëziecentrum, (1988). - D'Haen, Christine - Mirages. Amsterdam, Querido, 1989. - Schouten, Wim - Uitgeven en uitgegeven worden. Illustraties door Joep Bertrams. Amsterdam, ADM International, 1990.
auction@romanticagony.com

371
[Claus] -  8 werken, vnl. 8vo, uitgeversomslag of - band (enkele gebr.). In goede staat.
Estimation : 80/ 120 Euros
Talrijke uit de bibliotheek van Claus (met zijn handtekening) of met dedicatie aan Claus.
Bevat o.a. : Walschap, Gerard - Celibaat. Bandontwerp en teekeningen van Jozef Cantré. Rotterdam, Nijgh & Van Ditmar, 1936. - Van de Woestijne, Karel - Nagelaten gedichten. Brussel, Manteau, (1942). - van Aken, P., Boon, L.P., Claus, H., Daisne, J., Lampo, H., van Lishout, P. - Zes Vlaamse novellen. Rotterdam, Den Haag, Nijgh & Van Ditmar, 1952. - Boon, Louis Paul - Twee spoken. Derde druk. Amsterdam, De Arbeiderspers, 1956. - Id. - Vaarwel krokodil of De prijslijst van het geluk. Een groteske. Amsterdam, De Arbeiderspers, 1959.
Dedicatie aan Claus : Zaal, Wim - De vuist van de paus. De Nederlandse Zouaven en het einde van de Kerkelijke Staat, 1860-1870. Amsterdam, Wetenschappelijke Uitgeverij, 1980. - Lacomblez, Jacques, Christiaens, Dirk - Monteyne : een weg van XIV gelijktijdige ogenblikken, retrospectief = Monteyne : un chemin à XIV moments simultanés, rétrospectif. Aalst, z.n., 1982. (8 vol.)
auction@romanticagony.com

372

Best View
CLAUS, Hugo - 10 werken, 8vo, uitgeversomslag. In goede staat.
Estimation : 150/ 200 Euros
Bevat o.a. : Een Bruid in de Morgen. Toneelspel in vier bedrijven. Amsterdam, De Bezige Bij; Antwerpen, Ontwikkeling, (1956). - Masscheroen. Amsterdam, De Bezige Bij, 1968. - Vrijdag. Toneelstuk in vijf scènes. Amsterdam, De Bezige Bij, 1975. - De Geruchten. Roman. Amsterdam, De Bezige Bij, 1996. Opdracht van de auteur aan Nico [Proesmans]. - Verborgen toneel. Visite / Winteravond. - De verlossing. - De eieren van de kaaiman. Amsterdam, De Bezige Bij, 1996, 3 vol., linnen etui. Allen gesign. door de auteur en notities op titelp. in handschrift.
Bijgevoegd : 10 werken, vnl. 8vo, uitgeversomslagen of - banden. Enkele met bijdragen door Claus. (20 vol.)
auction@romanticagony.com

373

Best View
CLAUS, Hugo - 13 werken, 8vo, uitgeversomslag of - band. In goede staat.
Estimation : 120/ 150 Euros
De avonturen van Belgman n° 1. Tekst Hugo Claus. Tekeningen HugOKE. [Antwerpen], Standaard Boekhandel, [1967]. 1ste druk. - De verwondering. Roman. Amsterdam, De Bezige Bij, 1968. Ex-libris Niko Proesmans. - Natuurgetrouwer. Amsterdam, De Bezige Bij, 1969. - Het lied van de moordenaar. Toneelspel in twee delen. Met aantekeningen door F.J.B. Janssens. Antwerpen, Ontwikkeling, (1971). - Phaedra. Naar Seneca. Amsterdam, De Bezige Bij, 1980. - De Verzoeking. Amsterdam, De Bezige Bij, 1981. - Chateau migraine. (Berchem), Algemene Vlaamse Boekverkopersbond, 1987. - Het schommelpaard. Een kwalijke comedie. Amsterdam, De Bezige Bij, 1988. - Sakrament. Przelozyla : Zofia Klimaszewska. Wroclaw, W. Dolnoslaskie, 1994. - Het laatste bed. Een verhaal. Amsterdam, De Bezige Bij, 1998. - Een slaapwandeling. Novelle. Amsterdam, De Bezige Bij, 2000. - De groeten. Rotterdam, Amsterdam, De Bezige Bij, 2002. - Dichterbij. Vertaling Hugo Claus. Tekeningen Hugo Claus. Amsterdam, De Bezige Bij, 2009.
Bijgevoegd : Thomas, Dylan - Onder het melkwoud. Vertaald door Hugo Claus. Amsterdam, De Bezige Bij, 1958, 8vo, geïll. omslag. Ex-libris Niko Proesmans. (14 vol.)
auction@romanticagony.com

374

Best View
CLAUS, Hugo - 20 werken, Amsterdam, De Bezige Bij, 8vo, uitgeverslinnen met stofomslag of - band. In goede staat.
Estimation : 200/ 300 Euros
Bevat o.a. : De metsiers, 1961. - Heer Everzwijn. Gedichten, 1970 (16 van 74 p., rest blanco) - Blauw blauw. Een komedie, 1973. - Het huis van Labdakos (naar een scenario van Franz Marijnen), 1977. - Gedichten 1969-1978, 1979. - De zwaardvis, 1989. Met opdracht van Niko [Proesmans] aan Klaas Proesmans. - Toneel III, 1991. - Belladonna. Scènes uit het leven in de provincie. Roman, 1994. 1/8500 genum. ex. - Wreed geluk, 1999. - Een andere keer. De andere verhalen, 2000. - In geval van nood, 2004. Gesign. door de auteur. - Nu nog. Een keuze uit de gedichten, 2007. - De mooiste kleren. Samengesteld door Erwin Mortier, 2009.
Bijgevoegd : Ammerlaan, Robbert, Piryns, Piet, Campert, Remco e.a. - Voor Hugo Claus. De laatste van mijn demonen. Amsterdam, De Bezige Bij, 2008, 8vo, uitgeverslinnen, geïll. omslag. (21 vol., enkele met ex-libris Niko Proesmans)
auction@romanticagony.com

375

Best View
CLAUS, Hugo - Beelden.
Mercatorfonds, (Antwerpen, 1988),
gr. folio, beige uitgeverslinnen met verzonken ill., linnen foedraal. Goed ex.
Estimation : 120/ 180 Euros
1ste druk. Met bijdragen van Freddy De Vree, Gaëtan Picon, Jan Walravens, Philippe d'Arschot, Cees Noteboom. Met talrijke illustraties, gekozen door Freddy De Vree. Ref. Hugo Claus. Voor twaalf lezers en een snurkende recensent, 176.
Bijgevoegd : Id., Veerkamp, Joost - Gevulde contouren. [Amsterdam], Rap, 1985, 8vo oblong, uitgeversband, geïll. stofomslag (enkele scheuren, licht verkl.). Met gesign. opdracht van auteur en illustrator aan Niko [Proesmans]. - Claus, Hugo - Imitaties. (Brussel, Paleis vzw, 1987), vierkant 8vo, losse bladen, geïll. kartonnen map. Met 34 z/w ills. - Id., Vanriet, Jan - Zeezucht. Antwerpen, Behoud de Begeerte, 2003, vierkant 8vo, uitgeversomslag. Talrijk geïll. Met hs notities door Jan Vanriet (?). Ref. Hugo Claus. Voor twaalf lezers en een snurkende recensent, 146, 162 en 286. (4 vol., allen 1ste druk)
auction@romanticagony.com

376

Best View
CLAUS, Hugo - Bonjour Monsieur de Lussanet. Met een frontispice van Paul de Lussanet.
AMO, [Amstelveen], 1995
4to, genaaid, rode stofomslag. Heel goed ex.
Estimation : 200/ 300 Euros
1ste druk. Met een orig. handgekleurde tekening van Paul de Lussanet als frontispice. Oplage van 35 genum. ex. op Zerkall-Bütten. 1 van de 10 die romeins genum. zijn (nr. I). Gesigneerd door dichter en kunstenaar. Met correcties en aanvullingen in potlood door Claus in de "Aantekening". Gesign. opdracht van de auteur aan Niko Proesmans (op afzonderlijk blad). Ref Hugo Claus. Voor twaalf lezers en een snurkende recensent, 237.
auction@romanticagony.com

377

Best View
CLAUS, Hugo, CORNEILLE - Paal en perk. Gedichten van Hugo Claus bij tekeningen van Corneille.
Antwerpen, De Sikkel, Den Haag, Bert Bakker, Daamen, (1955),
8vo (licht gebr.), uitgeversomslag (licht verkl.). Goed ex. - ID. - Tancredo infrasonic. Den Haag, A.A.M. Stols, 1952, 8vo, uitgeversomslag (licht bevuild).
Estimation : 120/ 180 Euros
1. 1ste druk. Geïllustreerd met 11 tekeningen door Corneille. Gesign. opdracht van de auteur in potlood aan Niko [Proesmans]. Ref. Hugo Claus. Voor twaalf lezers en een snurkende recensent, 18.
2. 1ste druk. Gesign. opdracht van de auteur in potlood aan Niko [Proesmans]. Ref. Hugo Claus. Voor twaalf lezers en een snurkende recensent, 11.
auction@romanticagony.com

378

Best View
CLAUS, Hugo - Dag, jij, tweeënzestig Mag Dog Stanzas, traditioneel voorbehouden aan poëzie van dronkelieden en waanzinnigen.
De Bezige Bij, Amsterdam, 1971
losse roze kaartjes, 11,3 x 5,5 cm, samengebonden met een wit strikje, paars fluwelen doosje met goudopdruk (deksel licht verkleurd). Goed ex.
Estimation : 80/ 100 Euros
1ste druk. Bevat 62 ongenum. kaartjes, eenzijdig bedrukt met gedichten en een colofon gedrukt op wit papier. Ref. Hugo Claus. Voor twaalf lezers en een snurkende recensent, 76.
Bijgevoegd : Id. - De groeten. Rotterdam, Poetry international; Amsterdam, De Bezige Bij, 2002, 12mo, uitgeversomslag. - Id. - Flagrant. (Antwerpen, De Slegte, 2004), 8vo, genaaid. - Id. - Kleine reeks gedichten. Fascimile varianteneditie door Edward Vanhoutte. Met bijdragen van Dirk De Geest, Jean Weisgerber en Georges Wildemeersch. Gent, KANTL, 2005, 8vo, uitgeversband. - Cami, Ben - 100 gedichten. Z.p, z.n., z.d., 4to, gelijmd. Gesign. opdracht van de auteur aan Claus. (5 vol.)
auction@romanticagony.com

379

Best View
CLAUS, Hugo - De wangebeden. Orig. manuscript,
1973, 12 pp. op A4 papier + kopie in typoscript (met correcties in potlood). Rood linnen doos.
Estimation : 4000/ 5000 Euros
De t.-p. bevat het jaartal 1973 en een Latijns motto. De 10 gedichten dragen telkens een Latijnse titel. De 1ste druk van "De Wangebeden" verscheen in 1973 bij Pink Editions & Productions.in een beperkte oplage van 85 ex.
auction@romanticagony.com

380
CLAUS, Hugo - Een huis dat tussen nacht en morgen staat. Gedichten.
De Sikkel, Antwerpen, 1953
8vo (roestvlekken), orig. omslag (kl. scheurtje, licht gebr.). Goed ex.
Estimation : 120/ 150 Euros
1ste druk. Frontisp. van Jan Cox. Oplage van 400 genum. ex. (nr. 76). Ref Hugo Claus. Voor twaalf lezers en een snurkende recensent, 13.1. Hugo Claus 65, p. 107.
auction@romanticagony.com

381

Best View
CLAUS, Hugo - Het Hooglied van Salomo. Het lied der liederen. Een nieuwe versie van Hugo Claus, geïllustreerd met houtsneden van Eric Gill.
Snoeck Ducaju, Gent, 1982
8vo, groen uitgeverslinnen, vergulde gladde rug. Mooi ex.
Estimation : 150/ 200 Euros
1ste druk. Geïllustreerd met 19 houtsneden door Eric Gill. Uitgegeven ter gelegenheid van het tweehonderdjarig bestaan van Snoeck-Ducaju & Zoon. Oplage van 500 genum. ex. (n. B.R., gesign. door S. Snoeck en niet door de auteur zoals beschreven in colofon). Deze uitgave werd niet in de handel gebracht en was enkel bestemd voor vrienden en relaties van de auteur en de uitgever. Ref. Hugo Claus. Voor twaalf lezers en een recensent, 127.
Bijgevoegd : Id. - Perte totale. Ter gelegenheid van zijn 60e verjaardag 60 schetsen en 60 nota's. Amstelveen, AMO, 1989, 8vo, uitgeversomslag. 1ste druk. 1/300 (van 360) genum. ex. (n. 59). - Id. - 10 manieren om naar P.B.S. te kijken. Met negen tekeningen van de auteur. Landgraaf, Herik, 1993, 8vo, uitgeversomslag. 1ste druk. 1/225 genum. ex. (n. 36). Gesign. door de auteur. Ref. Hugo Claus. Voor twaalf lezers en een recensent, 195 & 225.1. (3 vol.)
auction@romanticagony.com

382

Best View
CLAUS, Hugo - Het jansenisme.
Pink Editions & Productions, [Antwerpen], 1975
plano, losse bladen, zwart linnen map. Goed ex.
Estimation : 1200/ 1400 Euros
5 gedichten en een suite van 5 genum. en gesign. geaquarelleerde lithografieën. 1ste druk. Oplage van 31 ex. 1 van de 25 genum. ex. (nr. XX). Ref Hugo Claus. Voor twaalf lezers en een snurkende recensent, 91.
auction@romanticagony.com

383

Best View
CLAUS, Hugo - Het verdriet van België. Roman.
De Bezige Bij, Amsterdam, 1983
8vo, zwart uitgeverslinnen, geïll. omslag. - ID. - Een zachte vernieling. Roman. Amsterdam, De Bezige Bij, 1988, 8vo, geïll. uitgeversomslag (licht verkl.). - ID. - De zwaardvis. Amsterdam, De Bezige Bij, 1990, 8vo, uitgeverslinnen, geïll. omslag.
Estimation : 80/ 120 Euros
Bijgevoegd : Dütting, Hans - Over Hugo Claus via bestaande modellen. Beschouwingen over het werk van Hugo Claus. (Baarn), Hadewijch, de Prom, (1984), 8vo, uitgeversomslag. Op verso van titel handgeschreven commentaar (facsimile ?) van Claus op het werk. - Id. - Hugo Claus. De reus van Vlaanderen. (Soesterberg), Aspekt, 2009, 8vo, uitgeversomslag. - de Vree, Freddy (ed.). - Dichters van nu. 1. Hugo Claus. Een keuze uit de poëzie van Hugo Claus. Gent, Poëziecentrum, (1990), 8vo, geïll. omslag. - 'k Heb menig menig uur bij u gesleten en genoten. Vlaamse schrijvers van nu. Amsterdam, De Bezige Bij, 1991, 8vo, uitgeversomslag. - Roelens, Peter, Vanhoutte, Edward (ed.) - Een huis dat tussen nacht en morgen staat. Varianten bij Hugo Claus. Gent, KANTL, 1998, 8vo, omslag. Overdruk. Opdracht aan Niko Proesmans. (8 vol.)
auction@romanticagony.com

384

Best View
CLAUS, Hugo - Jessica ! een toneelstuk.
Ziggurat, Antwerpen, 1977
4to, losse bladen, in een blauw linnen uitgeversband door Pittoors, etui. Heel mooi exemplaar.
Estimation : 600/ 1000 Euros
Eerste druk van de integrale reproductie van het manuscript van Claus. Oplage van 26 ex. op Arches (+ 1000 ongenum. op Offsetpapier), gemerkt A tot Z, gevat in een linnen cassette van Pittoors, binder te Antwerpen en geïll. met originele akwarellen. Ex. "O" gesigneerd door de auteur met 5 volbladige originele akwarellen. Zeldzaam. Ref Hugo Claus. Voor twaalf lezers en een snurkende recensent, 100 (sommige luxe-exemplaren bevatten meer akwarellen).
auction@romanticagony.com

385

Best View
CLAUS, Hugo - La chasse aux canards. Roman. Traduction d'Elly Overziers et Jean Raine.
Fasquelle, [Paris], 1953
8vo, genaaid, omslag (licht gebr.), ongeopend. - ID. - A propos de Dédé. Traduit du néerlandais par Maddy Buysse. (Paris), Gallimard, (1963), 8vo, uitgeversomslag. - ID. - Thyeste. Tragédie d'après Sénèque traduite du néerlandais par Maddy Buysse. (Paris), Gallimard, (1967), 8vo, uitgeversomslag. - ID. - Théâtre complet. Tome premier (...). Publié sous la direction d'Alain van Crugten. (Lausanne), L'Age d'Homme, (1990), 8vo, uitgeversomslag, 2 ex.
Estimation : 70/ 100 Euros
Bijgevoegd : Id. - El pez espada. [- Una dulce destruccion]. Traduccion de Malou van Wijk. Barcelona, Anagrama, 1992, id., 2 vol., 8vo, geïll. omslagen. (7 vol.)
auction@romanticagony.com

386

Best View
CLAUS, Hugo, LEGENDRE, Willy - Bewegen.
Marc Van de Wiele, Brugge, (1986),
4to, uitgeverslinnen, geïll. stofomslag. Goed ex.
Estimation : 100/ 150 Euros
1ste druk. Geïllustreerd met 60 z/w foto's van Willy Legendre. 1 van de ongenum. oplage met linnen band. Ref. Hugo Claus. Voor twaalf lezers en een snurkende recensent, 152.
Bijgevoegd : Id. - Heer Everzwijn. Gedichten. Amsterdam, De Bezige Bij, 1970, 8vo, blauw uitgeverslinnen, omslag (verkleurd). 1ste druk. - Id. - De sporen. Amsterdam, De Bezige Bij, 1993, 8vo, licht bruin uitgeverslinnen, geïll. omslag. 1ste druk. Ref. Hugo Claus. Voor twaalf lezers en een snurkende recensent, 72.1 & 224.1. (3 vol., ongenum.)
auction@romanticagony.com

387

Best View
CLAUS, Hugo - Ludduvuddu.
AMO, Amstelveen, 1991
plano, genaaid, halflinnen uitgeversband, rood linnen overslagdoos met blauw titelvignet, gouden belettering. Prachtig ex.
Estimation : 1000/ 1400 Euros
1ste afzonderlijke druk van deze prachtige luxe-editie. Oplage van 70 genum. ex. 1 van de 30 op Hahnemühle (nr. XXIX) met de extra genum. en gesign. afdruk van de orig. houtsnede in kleur van Roger Raveel op groot formaat. Gesigneerd door Hugo Claus en Roger Raveel. Gedrukt in 2 kleuren. Het verhaal "Ludduvuddu" verscheen in 1969 voor het eerst in boekvorm in de bundel "Natuurgetrouwer". Ref Hugo Claus. Voor twaalf lezers en een snurkende recensent, 205. Hugo Claus 65, p. 122.
auction@romanticagony.com

388

Best View
CLAUS, Hugo - Mijn honderd gedichten.
De Bezige Bij, Amsterdam, 1986
8vo, half lederen band, vergulde gladde rug. Goed ex.
Estimation : 120/ 150 Euros
1ste druk. Gesign. en met hs notitie van Claus : "Dit is een luxe-exemplaar (uiteraard zijn er slechts heel weinig van)". Ref. Hugo Claus. Voor twaalf lezers en een snurkende recensent, 157.1.
Bijgevoegd : Id. - Gedichten 1948-1993. Amsterdam, De Bezige Bij, 1994, 8vo, uitgeverslinnen, stofomslag. Met opdracht van Claus aan Niko Proesmans. Ingesloten : Id. - Gesign. briefkaart aan Niko Proesmans, z.d., 10,5 x 15 cm, met envelop. - Id. - Gesign. brief aan "geachte heer", z.d., 1 p. op 1 8vo blad (gevouwen). (2 vol. en 2 brieven)
auction@romanticagony.com

389

Best View
CLAUS, Hugo, RAVEEL, Roger - Genesis 1966/1968. Editie van de originele tekeningen van Roger Raveel met gedichten van Hugo Claus in de verzameling van het Groeningemuseum. Met een inleiding door Freddy De Vree.
[Designdruk Jaak Van Damme], Brugge, 1990
4to oblong, geïll. uitgeversband. Goed ex.
Estimation : 100/ 150 Euros
2de druk. Geïllustreerd met 33 kleurenreproducties. Publicatie verschenen n.a.v. de schenking in 1990 door Arthur Vandekerckhove aan de stad Brugge van de oorspronkelijke tekeningen en het manuscript van "Genesis" door Roger Raveel en Hugo Claus. Ingesloten : uitnodiging voor de tentoonstelling van Roger Raveel en Hugo Claus (21/01/1989), programmaboekje voor "Genesis op Muziek", gecomponeerd door P. Van Hoof, leraar en uitgevoerd door de leerlingen muziek van de stedelijke Muziekacademie van Turnhout en een prospectus voor "Ludduvuddu". Ref. Hugo Claus. Voor twaalf lezers en een recensent, 65.2.
Bijgevoegd : Id. - Brieven 1947-1962. Inleiding, tekstverzorging en annotaties door Katrien Jacobs. (Gent), Ludion, (2007), 8vo, uitgeversband, omslag. - Claus, Hugo, Vanriet, Jan - Zeezucht. (Antwerpen, Behoud de Begeerte, 2003), vierkant 8vo, uitgeversomslag. Ex-libris Niko Proesmans. (3 vol.)
auction@romanticagony.com

390
CLAUS, Hugo, RENARD, Thierry - Goede geschiedenissen of Een A.B.C. van de Kinderheiligen.
Toohcsmi, Gent, [1999],
2 vol., 8vo, geïll. uitgeversomslag. Goede ex.
Estimation : 80/ 100 Euros
1ste druk. Bevat een "leesboek" met gedichten van Claus en een "plakboek" met 24 kleurenreproducties door Thierry Renard. Publicatie n.a.v. tentoonstelling Claus/Renard in het Stedelijk Museum, Amsterdam, 7 maart-18 april 1999. Oplage van 223 genum. ex. Eén van de 193 ex. (n. 109). Gesign. door Claus en Renard. Ref. Hugo Claus. Voor twaalf lezers en een snurkende recensent, 263.
Bijgevoegd : Van Male, Dorothea [ps. Claus, Hugo] - Schola nostra. Uitgegeven naar de handschriften, toegelicht en ingeleid door Hugo Claus. Amsterdam, De Bezige Bij, 1971, gr. 8vo, zwart uitgeverslinnen. 1ste druk. Verhaal en commentaar bij gedichten en tekeningen, door de auteur geconcipieerd als een roman. Oplage van 1000 genum. ex. (n. 947). Ref. Hugo Claus. Voor twaalf lezers en een snurkende recensent, 77. (2 vol.)
auction@romanticagony.com

391

Best View
CLAUS, Hugo, SANNES, Sanne - Oog om oog. Foto's Sanne Sannes. Tekst van Hugo Claus (naar gedichten van Macedonios, Asklepiades, Rufinos, Paules Silentiarius, Meleager, Amarusataka Bhartrhani, Chandidasa, Jinny Whang, Fujiwara no Okikaze, Herrick, Plato en Carlos Drummond de Andrade).
De Bezige Bij, Amsterdam, (1964),
folio, half groen lederen band, gladde vergulde rug, kartonnen etui (licht bevuild).
Estimation : 250/ 400 Euros
Geïllustreerd met 54 z/w foto's door Sanne Sannes. Ref Hugo Claus. Voor twaalf lezers en een recensent, 44.
auction@romanticagony.com

392

Best View
CLAUS, Hugo - Tancredo infrasonic.
Stols, Den Haag, 1952
8vo, genaaid, grijs uitgeversomslag (lichtjes bevuild). Goed ex.
Estimation : 80/ 120 Euros
1ste druk. Oplage van 500 ex. Gesign. en gedateerde opdracht van Claus aan "Simon" (16/11/1952). Ref. Hugo Claus. Voor twaalf lezers en een snurkende recensent, 11.
Bijgevoegd : Id. - Oostakkerse gedichten. Facsimile-editie. Amsterdam, De Bezige Bij, z.d., 8vo, grijs linnen, stofomslag (licht bevuild). (2 vol.)
auction@romanticagony.com

393

Best View
CLAUS, Hugo - Treize manières de regarder un fragment d'Alechinsky. Dertien manieren om een fragment van Alechinsky te zien.
(Ziggurat, [Antwerpen], 1979),
4to, losse bladen in een rood linnen uitgeversband, etui. Heel mooi exemplaar.
Estimation : 400/ 500 Euros
Geïllustreerd met een orig., gejust. en gesign. ets van Alechinsky en een handgekleurde gejust. en gesign. lithografie van Hugo Claus. Oplage van 95 genum. ex. op Arches. Een van de 10 buiten reeks (gejust. e/j) gesigneerd door Hugo Claus en Alechinsky. Ref Hugo Claus. Voor twaalf lezers en een snurkende recensent, 37.2. Hugo Claus 65, p. 115.
auction@romanticagony.com

394
CLAUS, Hugo - Voor de reiziger.
Alfa Hotels Antwerpen, (Antwerpen, 1998),
folio, uitgeverslinnen, gladde rug. Goed ex.
Estimation : 200/ 300 Euros
1ste druk. Gedichten van Claus, geïllustreerd met 60 zwart-wit foto's door Jonas Briels, Jocelyne Moreau, Keoon en Luc Peeters. Uitgegeven ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van Alfa Hotels. Tekst gedrukt in rood-bruine inkt. Oplage van 1000 genum. ex. (n. 463). Ref. Hugo Claus. Voor twaalf lezers en een snurkende recensent, 254.
Ingesloten : Talrijke artikels en correspondentie betreffende bibliofiele werken van Claus, inclusief een gesigneerde brief en fax door Claus aan Niko Proesmans : 1. Ongedateerde brief, 1 p. op 1 4to blad (gevouwen). Verzoek van Claus om "de lijst van de door U gekozen gedichten die ik zou voorlezen kunnen sturen. Want in de grote ellende van het verhuizen heb ik die lijst in een verkeerde container gestopt. Althans dat denk ik". 2. Fax, 29/02/2000, 1 p. op 1 4to blad. "Beste Niko... uw suggesties omtrent de uitverkoren gedichten treed ik uiteraard helemaal bij. Misschien dat ik de volgorde wat wijzig, dat verandert niets aan de keuze".
auction@romanticagony.com

395

Best View
[Claus] - JACOBS, Katrien e.a. - Hugo Claus. Voor twaalf lezers en een snurkende recensent.
Elmar, Rijswijk, 2004
8vo, geïll. uitgeversband. Gesign. dedicatie van de auteur aan Nico [Proesmans]. - WILDEMEERSCH, Georges - Hugo Claus of Oedipus in het paradijs. Brugge, Sonneville, 1973, 8vo, geïll. uitgeversomslag (licht verkl.). Ex-libris Niko Proesmans. - DUPUIS, Michel - Hugo Claus. Antwerpen, Amsterdam, De Nederlandsche Boekhandel, (1976), 8vo, geïll. uitgeversband.
Estimation : 120/ 150 Euros
Bijgevoegd : Het teken van de ram. Jaarboek voor de Claus-studie. 1-4. (Leuven), Kritak; [Amsterdam], De Bezige Bij, (1994-2005), 4 vol., 8vo, uitgeversomslag. - 2 andere werken. (9 vol.)
auction@romanticagony.com

396
[Claus] - VINKENOOG, Simon - Lessen uit de nieuwe school van taboes en andere gedichten.
De Bezige Bij, Amsterdam, 1955
8vo (licht gebr.), uitgeversomslag. Met opdracht van Blake aan Hugo Claus en vrouw (02/12/1955). Ex-libris Niko Proesmans. - ID. - Spiegelschrift - gebruikslyriek. Amsterdam, De Bezige Bij, 1962, 8vo, geïll. omslag. Met opdracht van de auteur aan Claus. - ID. - Wat te zeggen. Eigen en andermans teksten. Bloemendaal, Arcadia, 1964, 8vo, geïll. omslag. 1/20 (op 120) ex. ter beschikking van auteur (H.C. nr. 4). Met opdracht aan Claus. - ID. - Wondkoorts. Amsterdam, De Bezige Bij, 1978, 8vo, uitgeverslinnen, stofomslag. Beide met ex-libris Niko Proesmans.
Estimation : 100/ 150 Euros
Bijgevoegd : Id., Claus, Hugo - Laat nooit deze brief aan iemand lezen. De briefwisseling tussen Hugo Claus en Simon Vinkenoog 1951-1956. Samenstelling, inleiding en aantekeningen Georges Wildemeersch. Amsterdam, De Bezige Bij, 2008, 8vo, roos uitgeverslinnen, geïll. omslag. - Reve, Gerard - Nader tot u. Amsterdam, Van Oorschot, 1966, 8vo, uitgeversomslag. - Id. - Het zingend hart. Athenaeum, Polak & Van Gennep, 1973, 8vo, uitgeversomslag. Talrijke ingekleefde krantenartikels. Met gesign. opdracht van de auteur aan Niko [Proesmans]. - Id. - Het Lieve Leven. Amsterdam, Athenaeum, Polak & Van Gennep, 1974, 8vo, uitgeversomslag (1 p. los). - Id. - Weerzien. Eindhoven, z.n., 2000, 12mo leporello, rode envelop. Gedicht ter gelegenheid van de jaarwisseling 2000-2001. Oplage van 60 ex. 1 van 30 bestemd voor de dichter (n. 20). Gesign. door de auteur. (9 vol.)
auction@romanticagony.com

397

Best View
[Cultura] - VAN HERREWEGHEN, Hubert - 5 werken uitgegeven door Cultura, Brussel, folio, halflinnen band of 4to, uitgeversomslag, linnen of kartonnen etui. Goede ex.
Estimation : 80/ 120 Euros
Fazant : kwatrijnen. Tekeningen door Maurits van Saene, 1985. Oplage van 200 genum. en gesign. ex. (n. 79). - Twee patrijzen, 1988. Geïll. met een portret van de dichter door zijn dochter Anne. Oplage van 200 genum. en gesign. ex. (n. 55). - Zwart lam. Een jaargang, (1993). Oplage van 200 genum. en gesign. ex. (n. 149). - De gemsbok, 1995. Oplage van 200 genum. en gesign. ex. (n. 96). - Fluitenkruid; Marines; Bruid; Heuvel; Lente in pede; Kornoeljebloed. Pentekeningen van Anne van Herreweghen, 2000. Oplage van 200 genum. en gesign. ex. (n. 25).
Bijgevoegd : Van Saene. Museum Dhondt-Dhaenens 15 september-13 oktober 1991. Brussel, Cultura, 1991, kl. 4to, uitgeversomslag, linnen etui. Oplage van 999 genum. en gesign. ex. (n. 215). (6 vol.)

auction@romanticagony.com

398

Best View
CUWAERT, Floris - De drij vagebonden. Burleske in Antwerpschen Poesje-stijl met prenten van Edgard Tytgat. Voorwoord van Jan De Schuijter over De ziel van poesje.
De Magneet, Antwerpen, 1948
8vo (gebr.), half linnen band, orig. geïll. omslag bewaard. Goed ex.
Estimation : 80/ 120 Euros
Geïll. kaft (voor- en achterkant) en 5 met de hand gekleurde buitentekst platen. Oplage van 800 ex. Eén van de 150 eenzijdig bedrukt op papier Ingres chamois met gekleurde platen (n. 150). Ref Taillaert 101.
auction@romanticagony.com

399

Best View
DICKENS, Charles - De klok van meester Humphrey. Met platen.
H. Frijlink, Amsterdam, 1840-1842,
5 vol., 8vo (roestvlekken, licht gebr.), half uitgeverslinnen, gladde vergulde ruggen.
Estimation : 60/ 80 Euros
Geïll. met lithogr. platen door H.J. Backer : 5 frontisp. en 27 (7, 5, 5, 5, 5) platen. Enkele staalgravures in tekst. Ref. Anet.
Bijgevoegd : Claes, Ernest - Toen Ons-Lieve-Vrouwke heuren beeweg deed. Houtsneden van Maurice Brocas. Brussel, Maastricht, Stols, (1933), 8vo, orig. geïll. omslag (gebruind). (6 vol.)
auction@romanticagony.com

400

Best View
GEZELLE, Guido - The Song of Hiawatha. Overgedicht in 't Vlaamsch. Uitgave van 't Davidsfonds.
Beyaert, Kortrijk, 1886
8vo, halflinnen, 207 pp (gebruind). Zeer goed ex.
Estimation : 80/ 100 Euros
1ste druk. Eigendomsmerk op valse titel.
Bijgevoegd : Gezelle, G. - Dien avond en die rooze. Beek, In de Roozetak, 1992, 8vo, uitgeverslinnen. Beperkte oplage, 100 ex. gedrukt, genumm. ex. 1/50 (nr 13) ingeb. - Id. - Ego flos. Etsen van Greet Ergo. Sint-Amandsberg, De Zachte Klaarte / De Prentenier, [1998], uitgeverscartonnage. Beperkte oplage, 50 ex. (nr 30), gesigneerd door Greet Ergo. - Id. - Bekwame getuigen. Een brief aan Alfons Janssens. Uitgegeven ter ere van R.F. Lissens. Antwerpen, Guido Gezellegenootschap, 2002, 4to, orig omslag, karton. etui. Beperkte oplage, 40 ex. (nr 10). - Id - Kleengedichtjes. Petits poèmes traduits par Jan Schepens. Oostende, Erel, [1973], orig. omslag. - De Jong, Marinus - Hiawadha's lied. Naar het Indiaans epos van H.W Longfellow in de Vlaamse herdichting van Guido Gezelle. Getoonzet voor declamator, soli, gemengd koor en orkest. Brussel, NIR-brochure, [1950], orig. omslag. (6 vol.)
auction@romanticagony.com

401

Best View
GEZELLE, Guido - Veel geruchte en letter munte.
Bladgoud, Z.p., 1982
8vo, gebonden in half perkamenten band met goudopdruk, [32] pp. Zeer goed ex.
Estimation : 300/ 400 Euros
1ste druk. Beperkte oplage 512 ex., genummerd ex. 1/XII op Arches (I). Verrijkt met een p. van het originele handschrift van de dichter.
auction@romanticagony.com

402

Best View
HOUWINK, Roel - Om den dood. Met een lino-snede van Jozef Peeters.
De Driehoek, Antwerpen, s.d.,
8vo, originele omslag (stoffig), 32 pp. Ongeopend ex.
Estimation : 120/ 140 Euros
1ste druk. Beperkte oplage, 300 ex gedrukt, 1/200 (nr 194) voor Vlaanderen op gewoon papier. Met orig. linosnede van Jozef Peeters. Zeldzaam.

auction@romanticagony.com

403

Best View
LENAERTS, Leenaard-Willem Jacobus - De verdwijning der Alvermannekes. Limburgsche overleveringen uit het heidendom. Opgefrischt door den schrijver.
Buschmann, Antwerpen, 1898 [col. : 1899],
8vo, originele bedrukte lederen uitgeversband, met sluitlinten in origineel goudkleurig etui, x-148-[1-1 bl.] pp. Fraai ex.
Estimation : 100/ 120 Euros
Met talrijke platen en vignettes in de tekst. Ex-libris De Saegher.
auction@romanticagony.com

404

Best View
[Literarte] - DE KUYPER, Eric - Vrouweneilanden.
Literarte, (Kessel-Lo, 1995),
8 vol., 8vo, omslagen, foedraal in akrylaat met letters in zeefdruk. - YPERMAN, Chris - Kaddisj voor Roel. Kessel-Lo, Literarte, 1997, gr. 4to, bordeaux uitgeversomslag, geïll. stofwikkel. Goed ex. - CIORAN, E.M. - Brief aan een verre vriend. Vertaald door Katelijne De Vuyst, ingeleid door Luc Devoldere. (Kessel-Lo), Literarte, 1998, 4to oblong, uitgeversband. - SNOEK, Paul - Nostradamus. (Kessel-Lo, Literarte, 2001), 2 vol., 8vo, uitgeverband en - omslag, metalen foedraal.
Estimation : 175/ 200 Euros
1. 2de uitgave van het bibliofiele genootschap Literarte. Bevat een verzameling verhalende vrouwenportretten. Geïll. met reproducties van chocoladereep-chromo's en oude foto's. Oplage 135 genum. ex. Eén van de 120 voor de leden (n. 32). Gesign. door de auteur en Jo Smet.
2. 4de uitgave. Cyclus van 15 rouwgedichten, met 54 tekeningen van Roel D'Haese. Bevat ook "Mijn Vriend" van Hugo Claus en een gedicht van Roel D'Haese. Oplage van 170 genum. ex. Eén van de 125 voor de leden (n. 32). Gesign. door de auteur en de voorzitter.
3. 5de uitgave. Nederlandse vertaling van de brief "Sur deux types de sociétés. Lettre à un ami lointain" en notities uit "Cahiers 1957-1972". Geïll. met tekeningen door Maximo San Juan Arranz. Oplage van 185 genum. ex. Eén van de 125 voor de leden (n. 44).
4. 8ste uitgave. Facsimile-uitgave van het oorspronkelijk manuscript en een begeleidend boekje. Oplage van 175 genum. ex. Eén van 160 voor de leden (n. 32).
auction@romanticagony.com

405

Best View
[Literarte] - DE PAUW, Josse - Weg.
Literarte, (Kessel-Lo, 1999),
gr. folio, ringmap, grijs karton. Goed ex. - MORTIER, Erwin - Naar nergens smaken. (Kessel-Lo, Literarte, 2005), 8vo, genaaid, glazen kaft, kartonnen doos. - WILLEMSEN, August, STOKER, Michaël, PESSOA, Fernando e.a. - Liefde is een sterfelijke vorm van onsterfelijkheid. Kessel-Lo, Literarte, 2008, gr. folio, witte kartonnen map, 3 oranje uitgeversomslagen en 9 losse bl. Goed ex.
Estimation : 150/ 200 Euros
1. 6de uitgave. Theatertekst die Josse De Pauw presenteerde in samenwerking met Peter Vermeersch en Pierre Vervloesem. Geïll. met 33 tekeningen in roestbruine bister door Koenraad Tinel, beeldend kunstenaar en vriend van de auteur. Oplage van 200 genum. ex. Eén van de 137 ex. bestemd voor leden en verkoop (n. 32). Gesign. door de auteur, illustrator en vormgever Dooreman.
2. Zoektocht naar de bronnen van het scheppend schrijven. Mooi boekontwerp met glazen kaft en kalkpapier (translucents flexi clear). Oplage van 250 genum. ex. Eén van 110 voor de leden (n. 32). Gesign. door de auteur.
3. 17de uitgave. Betreffende de geschriften van Pessoa over seksualiteit. Met 9 gesigneerde beeldbijdragen van Peter Bosteels, Johan Devrome, Isabelle Dubois, Frederik Heyman, Joris Van de Weyer en Karolien Vansant. Oplage van 180 genum. ex. Eén van de 150 ex. bestemd voor de leden en verkoop (n. 32).
auction@romanticagony.com

406

Best View
[Literarte] - VANDENBERG, Philippe - Pelgrims keel.
Literarte, (Kessel-Lo), 2003
gr. 4to, half linnen band. Goed ex. - NOOTEBOOM, Cees, VANRIET, Jan - Een Winterreise. (Kessel-Lo), Literarte, 2007, 4to, geïll. uitgeversband. Goed ex.
Estimation : 120/ 180 Euros
1. 10de uitgave van Literarte. Notities uit het dagboek (1998-2002) van Philippe Vandenberg. Geïll. met 19 aquarellen en 2 potloodtekeningen van zijn hand. Oplage van 200 genum. ex. Eén van 190 voor de leden (n. 32). Gesign. in potlood door de auteur.
2. 16de uitgave. "In september en oktober van 2006 maakte Cees Nooteboom een lezingen-tournee door Duitsland en Nederland. In 18 korte berichten stuurde hij van die reis een verslag aan zijn vriend Jan Vanriet in Antwerpen. Daarvoor gebruikte hij ansichtkaarten, bier-viltjes, folders en hotelbriefpapier. Jan Vanriet maakte bij elke ontvangen zending een tekening waarbij hij zich liet inspireren door het beeld op de ontvangen ansichtkaart of door de inhoud van het anekdotisch bericht" (www.literarte.be). Oplage van 145 genum. ex. Eén van de 135 voor de leden (n. 32). Gesign. door beide kunstenaars en met een genum. en gesign. ets door Vanriet (26/50).
auction@romanticagony.com

407

Best View
[Literarte] - VERPALE, Eriek - Een jaar en twee dagen.
Literarte, (Kessel-Lo), (1994),
4to, kartonnen map van handgeschept papier, rieten lint, losse bladen. Goed ex. - TELLEGEN, Toon - " of Ik". Kessel-Lo, Literarte, 2000, 8vo, wit uitgeverslinnen. - VAN VLIET, Eddy, CLAUS, Hugo - Gestifte lippen. 6 erotische gedichten en tekeningen voor Eddy's gedichten voor Hugo Claus. (Kessel-Lo), Literarte, 2003, 4to, uitgeversomslag, kanten foedraal met rood lintje door Hilda Reinehr. Goed ex. - DE CONINCK, Herman, ID., Laura - Gedichtenkladden-kribbels. (Kessel-Lo), Literarte, 2007, grijs karton, wit uitgeversomslag.
Estimation : 175/ 200 Euros
1. 1ste uitgave. Compilatie van de eerste brieven aan Luuk Gruwez, geschreven tussen 30 maart 1977 en 2 april 1978. Geïll. met 2 z/w en 4 kleurtekeningen in reproductie door Eriek Verpale, een foto, een fotografische weergave van een prentbriefkaart en een handgeschreven gedicht in reproductie. Oplage van 135 genum. ex. Eén van de 120 voor de leden (n. 32). Gesign. door de auteur en de voorzitter van Literarte.
2. 7de uitgave. Bevat 39 onvoltooibare gedichten. Oplage van 175 genum. ex. Eén van 110 voor de leden (n. 32). Gesign. door de auteur.
3. 6 erotische gedichten, waarvan 4 in handschrift opgenomen. Geïll. met 6 tekeningen door Claus. Met "het groen ogend monster", het laatste gedicht van Eddy Van Vliet, enkel toegevoegd voor leden (en erven). Oplage van 250 genum. ex. (n. 32). Gesign. door Claus.
4. Een selectie van vroege ongepubliceerde gedichten van Herman de Coninck en tekeningen (in facsimile) van zijn dochter Laura. Oplage van 500 genum. ex. (n. 32).
auction@romanticagony.com

408

Best View
[Literarte] - VROMAN, Leo - Geboorte van het platte kind.
Literarte, (Kessel-Lo), (1996),
4to, omslag van handgeschept papier (licht verkleurd), tekst in leporello. Goed ex. - NOLENS, Leonard - Derwisj. Tien dansgedichten. Kessel-Lo, Literarte, 2002, 8vo, 4 katernen genaaid aan een houten blok, etui. Goed ex. - DE WISPELAERE, Paul, DIERICKX, Karel - Ik ben ongeneeslijk. (Kessel-Lo), Literarte, 2004, 2 vol., 4to, uitgeverskarton, linnen etui.
Estimation : 180/ 250 Euros
1. Een gedicht over het ontstaan van een gedicht, m.a.w. 15 ontwikkelingsfases van het gedicht gereproduceerd in handschrift en 12 ontwikkelingsfasen van de tekening. Oplage van 150 genum. ex. Eén van de 135 bestemd voor de leden (nr. 32). Gesign. door de auteur en de voorzitter van Literarte.
2. 9de uitgave van Literarte. Bevat 10 liefdesgedichten. Geïllustreerd met bewerkingen van foto's van Karen Oger. Oplage van 150 genum. ex. Eén van de 110 bestemd voor de leden (n. 32). Gesign. door de auteur.
3. 12de uitgave van Literarte. Het eerste deel bevat de tekst van Paul de Wispelaere, het tweede 5 tekeningen gemaakt door Karel Dierickx. Oplage van 150 genum. ex. Eén van de 110 voor de leden (n. 32). Gesign. door de auteur en kunstenaar.
auction@romanticagony.com

409

Best View
NOLENS, Leonard - Laat alle deuren op een kier. Verzamelde gedichten.
Querido, Amsterdam, 2004
8vo, halflederen band, 877-[5] pp. Zeer goed ex.
Estimation : 100/ 150 Euros
Luxe-editie van dit werk. Genummerd ex., 1/30 (nr IX), gesigneerd en gedateerd (26 VII 05) door de dichter. Met achteraan het gedicht "Laatste opdracht" in origineel handschrift door de dichter.


auction@romanticagony.com

75 document(s)        [Page: 1 2] | Other request ? | Autre recherche ?



Visitez aussi sur France Antiques
France Antiques Restaurateurs d'Art Catalogues des Antiquaires Catalogues des Libraires
Visit also
France Antiques Restoration Workers Antique Dealers Catalogues Book Sellers Catalogues
Updates
Experts Cour d'Appel de Paris Experts H.B.J.O.
© France Antiques 1996-2010